Pajštúnsky budíček 2015

27. April 2015 at 14:48

Pajštúnsky Budíček 2015, 25. 4. 2015

Ako už býva zvykom, v apríli sa na Pajštún hrnú lezci zo všetkých kútov Bratislavy. Budíček zazvonil tento rok o čosi neskôr, ale oplatilo sa čakať. Pod skalami, a našťastie aj nad nimi, vládla pohoda, akoby sa lezci ešte len naozaj zobúdzali. O 11:00 už mali už niektorí za sebou zopár túr, pamaly prichádzali ďalší a nakoniec sa Budíčka zúčastnilo 53 lezcov. Zastúpenie tu mal Horolezecký klub Filozof (HKF), Carpathian Climbing Club (CCC), Geriatrický lezecký klub (GLK), Alpin Club Lokomotíva, návšteva z Popradu, z Brna a aj zopár priamo registrovaných členov JAMESu. Zastúpenie mali všetky kategórie, najviac lezcov bolo v B-čku. A-čko bolo tiež celkom slušne naplnené, takže na cesty sa nečakalo a všetko plynulo, ako malo. Poobede sme si dali na chvíľku pauzu, aby sme boli pri odovzdávaní Zlatého čakana. Peťo Greksák ho v mene GLK odovzdal zaslúžilému skalnému pracovníkovi Ľubovi Mačurovi z AC Loko, ktorý sa už roky stará o Pajštún.
Po super lezenici sme sa pobrali na Košarisko, kde na nás čakal poctivý guláš, pivko a bohatý program na plátne. Mirec Brecík premietol obrázky a trailer z El Chorra, Aďo Hošna a Janči Zemanovič si zaspomínali na Turecko a pár obrázkami nás vábili na lezenie v Írsku, Janči Kianička premietol ochutnávku z pieskov a pridal pozvánku na májovú akciu v Labáku a okolí a nakoniec Maťo Krasňanský porozprával o svojom pôsobení v Jordánsku s Jožom Krištoffym. Príjemná, takmer letná noc nás vylákala von a gitary zneli až do rána. Trochu spánku pod hviezdnatou oblohou a hor sa do práce na Hámre.

Brigáda na Hámroch, 26. 4. 2015
Chceme predovšetkým poďakovať všetkým zúčastneným z HKF, CCC a AC Loko, za výdatnú pomoc. Brigády sa zúčastnilo okolo 15 – 20, čo nás veľmi teší.

A čo sme stihli všetko za ten jeden deň?

Pripravili sme priestor pre parkovisko, vyzbierali sa odpadky, urobený je aj parádny chodník k pravým sektorom, vo veľkej platni chalani urobili obrovský kus práce, keď vyčistili stenu od voľných kameňov, a nakoniec sa porobilo dosť aj v sektore s ťažšími cestami, kde sa veľa čistilo a podarilo sa preistiť jednu novú a jednu staršiu cestu. V pravej časti sa preliezli najnovšie cesty, prečistili sa a začína sa utriasať aj klasifikácia.

Veríme, že na Hámroch sa takéto niečo nekonalo naposledy a už teraz sa tešíme nabudúce.

Výsledky:
A
1. Marek Bartošovič, Tomáš Havlík HKF, Ján Kianička HKF
2. Vlado Linek HKF, Aňa Lineková CCC
3. Miro Brecík CCC, Lukáš Adamko HKF
B
1. Zdenka Radičová CCC, Matúš Piroháč
2. Ján Zemanovič, Aďo Hošna CCC
3. Eva a Petr Jarlímovi, Brno
C
1. Monika Molnárová, Petra Kotianová, Rasťo Michálek CCC
2. Štefan Balogh HKF, Martin Hejnus HKF
3. Miška Majerská, Ondro Briatka

Autori foto a textu:
Aňa Lineková, Carpathian Climbing club
Vlado Linek, HK Filozof Bratislava